Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4

UWAGA

Przyjaciele!

Co roku z wielką determinacją pracownicy i ludzie dobrego serca, toczą trudną walkę o bezpieczeństwo i komfort pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

W tym roku pragną pochylić się nad tymi najmłodszymi, których otaczają swoją opieką.

Pragną dać im trochę radości, dlatego prosimy, “Mikołaje, łączcie się!”.

Dzieci z hospicjum są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore.

Przejmujących historii jest tyle, ilu jest podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

Dlatego w tym roku dołączyliśmy do akcji “Mikołaje, łączcie się!”.

Od jutra w sekretariacie będzie przygotowana puszka do której będziecie Państwo mogli wrzucić dowolny datek. Z zebranych środków zakupione zostaną karty podarunkowe dla wybranych dzieci w ramach prezentu Mikołajkowego.

Pragniemy spełnić marzenia Mateusza, 16 lat – chłopiec jest pod opieką hospicjum po leczeniu onkologicznym usunięcia guza mózgu. Jest spastyczny, komunikuje się werbalnie, porusza się przy wsparciu osoby towarzyszącej oraz Nikodema, 11 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Niedawno przeszedł poważny zabieg operacyjny korygujący znaczą skoliozę kręgosłupa. Nikoś mówi, śmieje się, jest pełen energii.

Zbiórka prowadzona będzie do 19.11.22r.

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!!