Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4

“Mikołaje, łączcie się!”

Szanowni Państwo.
Jak część z Państwa zdążyła już zauważyć, powoli kończymy rozmyślania o jesieni, dyniach i szaleństwach w złocistym dywanie z opadłych liści, coraz śmielej wchodząc w szczególnie wyjątkowy dla nas czas.
Czas w którym pamięć o innych ludziach i ich potrzebach jest szczególnie silna.
Jak co roku nasz organ prowadzący czyli Fundacja Pozytywne Inicjatywy od początku listopada rozpoczyna akcję „Fala Dobra”. Projekt rozpoczął się już w 2011 roku i każdego roku z pełnym zaangażowaniem i ogromem miłości w sercu bierzemy w nim udział. W tym roku, tak jak dwa lata temu, jako placówka, zdecydowaliśmy się wspomóc pracowników i ludzi dobrego serca, toczących trudną walkę o bezpieczeństwo i komfort pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum Domowym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.
Pragniemy pochylić się nad tymi najmłodszymi, dać im trochę radości, dlatego prosimy, “Mikołaje, łączcie się!”.
Dzieci z hospicjum są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. Przejmujących historii jest tyle, ilu jest podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.
Od jutra w sekretariacie będzie przygotowana skrzynka do której będziecie Państwo mogli wrzucić dowolny datek. Z zebranych środków zakupione zostaną karty podarunkowe dla wybranych dzieci w ramach prezentu Mikołajkowego.
Pragniemy spełnić marzenia: Bartosza, 15 lat jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją.
Mateusza, 10 lat (brat Bartosza),interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego.
Jakuba, 8 lat- który w zeszłym roku stracił mamę. Chłopiec jest bardzo rezolutny i uwielbia wspinaczkę.
Zbiórka prowadzona będzie do 21.11.23r.
Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!!
Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas powraca.